Trawniki wokół domu

 
Czy chcesz mieć ładny trawnik na działce? Czy wiesz jak to zrobić? W jaki sposób uzyskać piękną, zieloną równą trawę wokół domu? Zobacz sam/a.
 
Ładny trawnik jest czarowną ozdobą działek wokół domów. W dzisiejszych czasach przykuwamy wielką uwagę do estetyki również poza domem. Ogródek jest naszym drugim miejscem, gdzie lubimy spędzać wolny czas poza pracą. Nie jest trudno wyhodować trawę, jak również utrzymać ją w estetycznym stanie, jeśli trzymamy się kilku bardzo ważnych zasad. Przede wszystkim tego rodzaju trawa powinna być regularnie nawadniana i odżywiana. Szczególnie w okresie letnim, kiedy zbyt duże słońce i wysokie temperatury mają negatywny wpływ na estetykę posianych traw na ogrodach. Tak samo, jeśli chodzi o specjalnie skomponowane odżywki do trawników, jakie można kupić we wszystkich sklepach ogrodniczych. Zarówno pod postacią granulatu, płynu, czy w postaci sypkiej. Dokarmianie w ten sposób trawy skutkuje w tym, iż rośnie ona gęściej, bujniej a jej kolor jest bardzo intensywny.
 
Długie podlewanie trawników
W okresie wakacyjnym warto jest zadbać o wyposażenie, które ułatwi nam podlewanie trawników. Bardzo ważne jest to, aby codziennie posiana trawa była podlewana dość obficie ze względu na to, iż dzięki temu woda przeniknie do głębszych warstw ziemi i w taki oto sposób będzie odżywiała korzenie trawy. Jest to bardzo ważne  w przypadku, kiedy chcemy zadbać o system korzeniowy, aby trawa rosła mocna. Dzięki temu również odporniejsza na suszę i doskwierające letnie upały. Trawniki należy podlewać popołudniami ze względu na to, że słońce mogłoby wypalić trawę, jeśli promienie bezpośrednio mocno padałyby na nią po podlewaniu. Najlepiej jest to robić, kiedy słońce jest wysoko.
 
Zraszacze ogrodowe a trawa
Wiele osób, szczególnie posiadających większe trawniki decyduje się na zraszacze ogrodowe, które mogą być ustawiane automatycznie na daną godzinę i włączane na określony czas. Jest to z pewnością alternatywa dla węży ogrodowych, jakie są wykorzystywane do podlewania trawy o małej powierzchni.